ŞTIRILE ZILEI:
 
 
Cea mai mare Lună Plină Imprimare E-mail
Scris de .   
luni, 12 ianuarie 2009
Luna plină de sâmbătă noapte a fost nu numai deosebit de strălucitoare, ci şi cea mai mare din acest an. Luna Plină a venit pe 11 ianuarie, ora 5:27. Când se află în această fază, Luna răsare în acelaşi moment când apune Soarele. Luna Plină s-a produs în momentul în care Luna a fost la cea mai mică depărtare de Terra, în ianuarie. Astfel, a apărut pe cer cu 14% mai mare decât în mod normal şi cu 30% mai luminoasă decât în celelalte perioade ale anului.

Only registered users can write comments.
Please login or register.


Citeaza acest articol pe saitul tau | Vizualizari: 17826

Comentarii (138)
RSS comments
1. 07-07-2011 11:32
luna plina
am o intrebare am citit pe multe saituri de pe gogle cand e luna plina te poti transforma in sirena si tot asa.....luna are vreo influienta asupra corpului uman????te poti transforma cu adv in sirena ca daca da incerc tot posibilul sa ma ttransform raluca-italia-olbia
Scris de raluca
2. 30-06-2011 21:05
sirene
scz pt surioara mea e mica dar va rog sa ma iertati de scris da mie imi plac sirenele si cred in povesti despre ele pt ca candva au existat
Scris de mihaela mare
3. 30-06-2011 21:02
luna
imi plac legendele vechii sun frumoase ascultatile si voi de la printi vostri sai cautati pe net pa :x
Scris de miha
4. 17-05-2011 14:39
nu cred ca exista sirene
nu cred in sirene ,dar cautati,si mie miar placea sa fiu sirena.bafta la sirene!!
Scris de roberta
5. 08-05-2011 17:30
Cum poţi deveni sirenă
Dragele mele. Cei care spun să vă duceţi cu un pahar cu apa la luna plină vă mint căci luna este la ani lumină de pămant şi nu o să puteţi reflecta luna in apa din pahar. Dar dacă te duci cu un pahar plin de apă pană la buza paharului şi te rogi in genunchi la steaua polară să ai o coadă de sirenă şi verşi un strop din pahar pe mana ta şi apoi intri in casa şi te duci la fereastra larg deschisă spre steaua polară şi spui de 10 ori ,,imi doresc să fiu sirenă\" şi apoi te culci. A doua zi să va sculaţi la 4:00 dimineaţa când toţi din casă dorm fugiţi la bae spălaţivă pe faţă şi pe mâini şi număraţi până la 20 vă va apărea o coadă de sirenă şi nu vă veţi mai putea transforma la loc in om pt. o oră. După ce vaţi transformat la loc in om veţi putea deveni sirene ori de câte ori vaţi atinge apa. INCERCAŢI!
Scris de Silvia Popovici
6. 08-05-2011 10:50
sirenele exista
am incercat sa devin sirena atunci pe 11 ianuarie de am facut ritualu adica sa revlectat luna in apa apoi am turnato pe mine apoi a 2 zi am varsat iar apa dar imi apareau solzi si de atunci asa mi se intampla
Scris de cristina
7. 23-04-2011 17:20
poti sa devi sirena!
iei un pahar cu apa si esi afara stai un minut si arunci apa petine si stai 10 secunde si 2 minute si dimineata iei un pahar cu apa si il bei si osa vezi daca a reusit........
Scris de ovidiu
8. 03-04-2011 17:49
SIRENA ADEVARATA
SCUZE VERISOARA MEA ARE 8 ANI MA SCUZATI NU SUNT ATENTA LA TASTE PACEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE EEEE FRAIRILOR ;*
Scris de ANNABELLE
9. 03-04-2011 17:46
sirena adevarata
PROSTILOOOOR ....EU SUNT SIRENA SI CU VERISOARAMEA THIMANDA EA ARE78 ANI IAR EU 11 ANI SI SUNTEM SIRENE EU ADICA NOI AM FOST LA INSULA MAKO DIN AUSTRALIA ADICA ACOLO LOCUIM NOI EU SUNT AMERICANCA SIIII... EU CU THIMANDA NEAM DUS ACOLO LA ORA 00:00 SI NEAM BAGAT IN APA SI ZBURAU BULE CU STELE PE SUS SPRE LUNA ,,,, SI CU ADEVARAT NU MINT JUR PE ORI CE IN LUME ,,, CA NU MINT CHIAR SI CU ADEVARAT SUNT O SIRENA .................. :DDDDDDDD VA PWP PE TOTI CN NU AR VREA UN PUPIK DE SIRENA NUI ASA?????? :***** 
DAR HM STIU CA FETELE CELE CRETINE CARE AU SCRIS MAI JOS SUNT CELE MAI PROASTE,,, UN MESAJ PENTEU ELE PACE FRAERELOR PAA SAC SAC SAC HA HA HA NU SUNTETI SIRENE NU SUNTETI SIRENE NU SUNTETISIRENA PAAAA PROSTILOR FRAERILOR CACACIOSILOR
Scris de annabelle
10. 17-03-2011 15:59
disney channel :!!
sunteti niste prosti cu disney channel care nu exista
Scris de astronautul vostru
11. 14-03-2011 17:43
prostii care scriu acum
alo ce mai faceti luna plina se apropie ultra aproape de pamant si voi vorbiti de sirene cand nici nu exista exista in capul vostru de fitosi si cine a spus ca nu exista sa fie destept in continoare.de aceea vreau sa devin astronaut
Scris de astronautul vostru
12. 14-03-2011 17:37
luna plina
ce tot vorbiti de sirene macar exista luna ceva mai important decat prostiile de pe disney channel
Scris de astronautul vostru
13. 14-03-2011 15:44
voi sunteti penibile
ma fetelor,. voi va dati seama k va faceti de tot cacatu cu sirenele voastre? PFOA DE PLM SUNTETI PENIBILE.. cele mai penibile care pot fi. NU EXISTA SIRENE.. ce vedeti voi la tv sunt costumee! aa.. si nici mos craciun nu exista.. sau iepurele de pasti sau mos nicolae sau cn stie ce prostii va baga disney channel in capu ala prost
Scris de SirenKiller
14. 03-11-2010 16:25
voi sunteti penibile
nu exista sirene adevarate :) :grin :zzz :?
Scris de nu conteaza
15. 01-11-2010 20:46
h2o niko_neta09000000
spunetimi bah si mie cum sa fiu sirena zicetimi am 14 ani si o iubesc mult mult pe emma am si poster cu h2o si mereu plang ca le vad pe alea de la h2o asa ca zicetimi cum sa fiu si am sai spun si lu cele doua prietene ale mele care au si ele nijte puteri dar nu suntem sirene doar ca putem inclazi si racii si sa facem sa bata vantu dar vreau sa fim sirene adevarate zicetimi va rogg ca numai pot fara minciuni gogonate zicetimi :cry :cry :cry :cry
Scris de h2o
16. 28-09-2010 19:39
sirena
vreau sa devin o sirena zicetimi leacul si numai mintiti cu paharul cu luna plina ca am incercat si nu merge :cry :sigh :cry zicetimi bah va rog
Scris de sirena 688888
17. 25-09-2010 18:34
sirenele
ei bine sa va ziccccc :x :x :x :roll nu stiuuu nu va zic doar atat stati departe de apa cand e luna plina eu am patit ceva si nuuuu vreau sa va zic nimic daca sunteti curioase intrebatima dar mai vad eu nu stiu nu va cunosca si ma tem ca spuneti tot ce nu trebuie paaaaaaaa :roll :roll :roll :roll :roll
Scris de larisa
18. 19-09-2010 18:09
ce e sirena
buna,cine imi spune cum sa devii sirena,eu cred ca trebuie sa te uiti pe google dar no sa va spue drept ori no sa va spue deloc :sigh :sigh :sigh :sigh :sigh
Scris de mady
19. 18-09-2010 21:32
daria
aaa vai samar nu existaa!
Scris de prostii
20. 18-09-2010 21:31
sirene
nu pot sa va spun sunt sirena si nu mint cred ca am 14 ani si am vazut pe geam luna plina apoi mam dus sa vad afara\ 
si atunci a inceput sa ploua parca era un vis dar daca .... dimineata mam trezit cu coada ce sa spun mai departe1e un secret
Scris de sirena ema
21. 18-09-2010 15:51
sirenele
can a fost luna plina am iesit eu cu ana si nem uitat 5 min la luma plina si nu sa intamplat nimic dar a doua zi cand neam trezit neam dus sa ne spalam pa fata si atunci sa intamplat.A inceput sa ne manance corpul de la brau in jos si nu neau mai tinut picioarele si am cazut si cand neam uitat ne aparusera cozi a mea era gri foarte ingis plina cu solzi asprii si a lui ana era gri cu alb si a durat 10 min ca sa ne revenim la normal. :)
Scris de Ana si Ina
22. 12-09-2010 00:30
sirena
bai nebunilor numai ne stricati voi noua visul dea fi sirene mai bine bagati-va un cacat in gura care nu crede in sirene mars1111 :( :( :(
Scris de niko_neta
23. 12-09-2010 00:25
sirena
bai zicetimi va rog cum sa devin sirena va rog din tot sufletul zicetimi :cry :cry :cry :cry :cry :cry :cry :cry :cry
Scris de nicoleta
24. 03-09-2010 22:30
sirene
ID:molnar_orsi8 
Ma numesc Medisson y locuiesc in Spania si am 11 ani dac vreti contactatima :)
Scris de MeDiiSSOnn
25. 03-09-2010 22:26
sirene
Da,da israela raluca de aia nu spui cum ai dev sirena pt ca nu sa intamplat... :pdA VOi CHIAR prOSti SUNTeti? 
NU EXISTA SIRENE!!! :(
Scris de MeDiiSSOnn
26. 02-09-2010 11:19
luna plina
luna plina se vede de multe ori in sensuri diferite si ea nu va da puterea de a fi sirene asteas prostiii h2o la care va uitati voi e desene :grin si in plus nu cred ca exista dar in fine :grin :) :p
Scris de stefi
27. 09-08-2010 13:01
marmeid(sirena)
hello we are Phoebe and Cleo played a mermaid in the H20 I am now in California and I have to go to the moon in water and after you swim 13 kilometers siren
Scris de bhoebe tonkin(cleo)
28. 08-08-2010 15:02
credeti in SIRENE
eu cred in sirene si tr sa credeti si voi.
Scris de dacy
29. 21-07-2010 20:33
mjj
[U][/U] credeti in sirene????????? :) :grin ;) 8) :p :roll :eek :upset :zzz :sigh :? :? :cry :( :x :? :? :? :?
Scris de loryyyyy
30. 11-07-2010 18:03
sirenele h20
eu inca nam incercat cu luna plina dar nustiu exact ca voi fi :sigh :eek :cry
Scris de livilexa
31. 11-07-2010 18:01
sirenele h20
va rog frumos sami spuneti cum sa devin o sirena ca eu vreau sa fiu o sirena adevarata....va rog pliz spunetimi :cry :sigh :?
Scris de livilexa
32. 10-07-2010 01:07
am devenit sirena
bai nu pot sa cred sunt baiat si tot am devenit sireana am tinut un pahar in mana era luna plina mare si deodata mea venit sa torn apa pe mana si mam transformat in sirena este super si insfarsit am toate cele patru puteri incalzire racire miscare restabilitre este super tare incercati
Scris de alex
33. 04-07-2010 10:14
Delfinii
Daca chiar exista sirene , s-ar explica de ce delfinii sunt foarte afectuoasi cu oamenii . Ar fi o explicatzie foarte logica . Cum de nu m-am gandit pana acum ?Si altor cercetatori le ia de la 10 ani in sus sa faca descorperiri .
Scris de Denman Hamilton Sephiera Layla
34. 30-06-2010 13:50
la mare
Daca va duceti pe insula bora care este la mare va faceti sirene. :) :) :)
Scris de andreea
35. 29-06-2010 15:58
mda
mda
Scris de bacul
36. 29-06-2010 15:04
vs
ia vezi uite cine vorbeste!!!!!!!!!!!!11
Scris de ionitza
37. 29-06-2010 15:03
vs
da da copki..
Scris de bacul
38. 29-06-2010 15:02
vs
cum iti permiti bacule sa spui asa ceva despre noi te crezi sigur mare si are dar esti p..... bai noi ne putem traii visele cine esti tu de itit permiti sa ne strici visele si dorintele esti un t..... si inca ceva n-ai dreptul sa ne comentezi visele aiuritule!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!! :(
Scris de ionitza
39. 29-06-2010 14:58
doamne
doamne ce copii ! se uita prea mult la desene animate
Scris de bacul
40. 29-06-2010 14:55
tot se poate indeplini
bai doamne am vazut un articol atazi in care scria ca daca iti doresti ceva se poate indeplini adica daca doresti sa fi o sirena se poate indeplini de exemplu sa spunem ca mi-am dorit eu de un deceniu sa fiu sirena . acest lucru nu se indeplineste asa cum vrei da ei bine acum stiu sa inot si visul poate sa mai continue poate intr-o buna zi am sa inchiriez un costum de sirena pentru o zi si ma pot da drept sirena!! v-am pupat iar daca cineva chiar a devenit o sirena reala sa ma contacteze pe adresa de email Această adresă e-mail este protejată împotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina. va rog!!!!![URL=null]null[/URL]
Scris de ionitza
41. 29-06-2010 13:54
sirena din mine
e adevarat ca exista sirena :?
Scris de madalina
42. 29-06-2010 13:54
sirena din mine
e adevarat ca exista sirena :?
Scris de madalina
43. 29-06-2010 13:52
vreau sa fiu sirena
aș face orice sa fiu sirena va rog ajutati-ma :sigh
Scris de dyana
44. 29-06-2010 13:01
da sigur
auzi real dar tu crezi si in vrajitoare? :zzz :zzz :zzz :zzz :grin :grin :grin :grin :grin :eek :eek esti
Scris de robertta
45. 29-06-2010 12:57
real
buna!am 10 ani sunt din spania si am facut o tabara cu clasa in Australia si eu cu cea mai buna prietena ne plimabam pe plaja pana iar eu am cazut intro crapatura prietena mea a venit sa ma ajute dar a cazut si ea ciudat e ca nu are niciun bazin dar se vedea printr-o crapatura luna era eclipsa cand dintr-o data a cazut un fulger pe pamant si s-a si a aparut un bazin timp de 1 minut nu sa vazut apa luna noi eram in piscina dar dintroo data o lumina puternika a aparut era luna imediat dupa acest lukru am iesit si nu am dormit toata cu gandul la ce am vazut. 
ni s-a intamplat acest lucru de mult de cand nu era h2o si a doua zi am observat caam ingetat un suc iar pmea atopit si peste 2 luni nea aparut si coada :( javascript:ac_smilie(':(')javascript:ac_smilie(':)')
Scris de real
46. 29-06-2010 09:46
sirene
Doamne ce as dori sa devin o sirena!!!!!!!!!!! Daca chiarcineva a devenit sirena sa ma contacteze pe adresa de email Această adresă e-mail este protejată împotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina. si sa imi spuna cum a reusit! va rog!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! va implor!!!!!!!!!!!!!!! apropo daca vreti sa vedeti sirene adevarate sa scrieti pe youtube true marmeid sunt si oribilitati dar eu am vazut una reala ! pe net desigur! era pe marginea malului intre niste trestii avea parul rosu buzele superbe si foarte salaba plus ca a mai venit una in romania si-a fost la protv . va pup si va rog sa-mi spuneti cum sa devin sirena![B]va rog[/B][B]29901[/B]
Scris de ionitza
47. 25-06-2010 20:59
....
[I]frate si mie imi place serialul h2o si chiar am incercat odata chestia asta...sa ma fac sirena si nu a mers si mam gandit mai bine k nu ai cum sa te transformi in sirena acela este doar un serial nu trebuie sa va luati dupa ce zik si dupa ce fac la TV.[/I]
Scris de ...
48. 25-06-2010 14:53
Imi plac mult sirenele
am observat ca multe persoane zic ca sunt sirene...cele care sunt sirene sa ma contacteze pe id-ul: Această adresă e-mail este protejată împotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina. si sa imi arate poze cu ele sirene! cred in sirene si inca nu am incercat sa devin una dar chestia cu paharul mi se pare iesita din comun! adica daca te uiti la luna cu un pahar de apa in mana si apoi te uzi devi sirena? nu prea cred! cine stie varianta adevarata sa ma contacteze pe id-ul de mai sus dar sa nu fie minciuna!
Scris de lenutza
49. 20-06-2010 16:43
drragutza
eu niciodata nu am fost sirene si nu cred ca osa fiiu nu stiu osa ma fac si eu supar!!!!!!!!!!!! :grin :grin
Scris de tina
50. 20-06-2010 15:55
Doctor Denman Layla Hamilton Sephiera bi
Fac inca cercetari despre sirene , si s-ar putea ca ele sa existe . Din cate am aflat , daca esti muscata de o sirena ajungi si tu o sirena. 
 
V-am pupat
Scris de Doctor Sephiera , biolog marin
51. 18-06-2010 16:40
spuneti-mi si mie!!!
sa-mi spuna si mie cineva cum pot deveni sirena,va rooooog!!!!!! :sigh
Scris de diana
52. 17-06-2010 13:39
am aflat cum sa devin sirena!
dabea astept noaptea de 26 iunie! atunci va fi luna plina!si ma voi transforma! daca vreti sa aflati intrebati!
Scris de raluca
53. 16-06-2010 18:27
spunetimi cum sa devin sirena!!!!!!!!!
va rog,va rog,va implor!!!spunetimi cum sa devin sirena va rog va rog spunetimi cum sa devin sirena,si cu coada si puteri!!!!!!!!!!!!!!!
Scris de raluca
54. 16-06-2010 18:20
am o putere dar nu-s sirena
eu cred in sirene de cand eram mica.dar cand am inceput sa ma uit la h2o am crezut si mai mult.intr-o noapte cu luna plina am incercat si peste o saptamana in curte,am facut din mana exact cum facea cleo si incet incet am reusit dar nu la fel ca ea,dar am reusit sal misc incet.imi doresc sa fiu sirena,cu totul.dar cum voi reusi?va rog!dar in afara insulei mako,deoarece nu pot sa merg acolo sub nici forma!deoarece sunt in romania nu in australia.cum pot deveni imi spune cineva?VA ROG,VA ROG,VA IMPLOR!!!!!!!!
Scris de raluca
55. 16-06-2010 14:41
cum sa devin sirena?
eu cred in sirene de cand eram mica dar cand am inceput sa ma uit la h2o am crezut si mai mult.dar eu sunt in romania nu pot ajunge pe mako.va rog va implor cum pot deveni sirena fara mako? :? :?
Scris de raluca
56. 29-05-2010 10:22
sirene...........
:? oare exista sirene mereu caut pe net mitologi si slte lucruri despre sirene oare exista
Scris de iulia
57. 14-05-2010 20:56
Sirene
eu cred in aceste lucruri eu vreau sa am doar puteri de sirena nu si coada. voiam inainte sa am si coada dar nu mai pot sa mai imi fac baie pe corp asa ca m-am razgandit si vreau sa am numai puteri. M-am hotarat.
Scris de Iulia
58. 14-05-2010 17:46
vreau sa devin sirena
:cry :cry :cry :cry :cry :cry :cry :cry :cry :cry :cry :cry :cry :cry :cry :( :( :( :( :( :( :( :( va rog spunetimi cum sa devii sirena :cry :cry :cry :cry :cry :cry :cry :sigh :sigh :sigh :sigh :sigh
Scris de alexandra
59. 06-05-2010 19:56
stai linistit/a
stai linistit/a ca no sa ti se intample nimic
Scris de secret
60. 02-05-2010 17:22
sirenaaa
:grin :cry ar fi mistoo dar nu cred...daca patesc altceva dak fac vraja?
Scris de elena
61. 22-04-2010 17:43
cum sa devi sirena
daca vrei sa devi sirena trebuie sa iti iei cu tine un pahar cu apa te uiti la luna plina si dupa accea vresi apa pe tine dupa aceea te duci in casa si pui apa in cada te bagi in cada si incepe sa se incalzeasca apa .eu am incercatt si a mers id meu este katy_angel122001 :) :grin ;) :p :sigh :zzz :upset :roll :? :cry :x
Scris de niculescu
62. 15-04-2010 20:03
spunetii ok daca nui asa?
spunetim ok daca nui asa
Scris de ailime
63. 15-04-2010 20:02
prostilor
prostii mai suntesi mai care intrati pe siteul acesta si le lasati prosti la copi, ca nu exista sirene daca vb asa pai atunci nu mai intrati pe niciun site de asta daca nu va convine pentru ca fiecare copil crede ce crede nu trebuie sa le spuneti voi ce trebuie sa creada ca nu sunteti dadacele lor sa le spuneti ce sa faca ui asa copii?
Scris de ailime
64. 10-04-2010 21:44
cand o sa mai fie luna plina?
cand o sa mai fie luna plina'spunetimi si mie ca sa stiu cand sa incerc si eu id meu puricescuelena
Scris de ailime
65. 31-03-2010 17:31
be;;a
:x
Scris de as
66. 31-03-2010 17:29
sirene
am aflat ca h2o incepe p 10 aprilie super tare nu?
Scris de alexa
67. 28-03-2010 11:24
imi plac sirenle
eu as dori sa fiu o sirena adevarata eu pot sa va zic ca eu sunt o sirena adevarata in inima mea sper ca cineva ma va crede in una ca asta si sa ma ajtati sa devin o sirena nu doar in suflet ci si in realitate :p :p :p :p :p
Scris de nikoleta
68. 27-03-2010 18:10
sirene
eu stiu in ce data si la ce ora e luna plina daca una dintre voi imi sp cum sa fiu sirena atunci va sp cand e luna plina pliiiiiiiiiiiiiiiiizzzzzzzzzz dar sa imi zc fata cu nr11 cum a devenit sirena dar sa imi sp adevarul plizzzzzz[U]null[/U][U]null[/U][B]null[/B][EMAIL]null[/EMAIL][URL=null]null[/URL][U]null[/U]
Scris de cilia
69. 22-03-2010 18:34
hi
sall as vrea sa devin sirena....chiar cred si am 12 ani....care stie vreo chestie sa intre pe ID caty.dragutza eu prietena forte buna imi va zice ea
Scris de CaTy
70. 20-03-2010 19:03
luna plina
inca nam incercat dar daca am o sa va zic.pup!a, cand e luna plinaaaaaaaaaa?????????? :cry :cry :cry dar cand mam uitat intr-o seara pe geam am ramas :eek :eek :eek :eek uimitaaaa.pup!
Scris de anonim
71. 18-03-2010 17:14
sirene
am incercat si eu cu paharul si nu a mers.dar am auzit ca sa devii sirena trebuie sa iesi afara cind e luna plina sa lesi ca luna sa se reflecteze pe fereastra si ei un pahar cu apa si torni apa pe fereastra ,astfel cind fereastra e uda o atingi si spui in gind si vei deveni sirena
Scris de Alina
72. 26-02-2010 18:47
sunt sirena
sa stiti ca sunt sirena chiar daca nu trebuia sa va spun dar in fina ca eu nu ma pot abtine sa nu spun daca nu ma credeti sa faceti ca mn sa puneti un pahar cand e luna plina si pui mana pe apa iti imaginezi ca esti sirena si a doua zi esti ola pa
Scris de anabel
73. 26-02-2010 18:43
exista sirene
sa sti ca ete adevarat daca vaceti ce va spun :luati o cana cu apa cand e luna plina si pui paharu in directia lunei dupa ce ati stat 3 minute uitunduva la luna atingeti apa si concentrativa javascript:ac_smilie(':grin')la luna iar adoua zi sa aveti grija ca o sa fiti sirena!!!! :grin :grin :grin :grin javascript:ac_smilie(':p')javascript:javascript:ac_smilie(': zzz')ac_smjavjavascript:ac_smilie(';)')ascript:ac_smilie(':) ')ilie('8)')
Scris de andreea
74. 25-02-2010 15:09
exista sirene
da esti si tu dak da spune unde neam putea intalni 
:) :grin :grin :grin
Scris de byanka
75. 25-02-2010 15:08
exista sirene
:eek :eek :eek :eek :eek :eek chiar esti sirena?
Scris de adiina
76. 25-02-2010 15:06
despre mn
uuuuuuuaaaaaaaaaaauuuuuuuuu!!!!!!!!!!!!!!! uimitor nu imi vine sa cred dar eu hiar sun sirena mi-a mers chestiile alea cu douar trebuie sa fie ora 00:00-03:00 cu luna plina cerul senin.
Scris de byanka
77. 23-02-2010 20:55
despre mn
idul meu este eu.inimata
Scris de adela
78. 23-02-2010 20:49
despre mn
idul meu este eu.inimata
Scris de tot eu sunt
79. 23-02-2010 20:48
tot despre sirene
sirenele vin pe pietra sirenelor langa lamorna la capatul estic al cornwall-ului.O sirena l-a revenhdicat pe mathew trewella din cauza vocii lui frumoase,ele sunt atrase la mal de o voce frumoasa.sirenele se gasesc in zilele noastre in nordu Scotiei la golful sandwood
Scris de adela
80. 21-02-2010 13:01
sirene
:eek :eek :eek nuj ce sa zic :eek :eek
Scris de andreea
81. 21-02-2010 12:59
sirene
Buna numele meu e Andreea si am fost in vacanta in America.Apoi m-am gandit sa ma duc pe plaja din America,acolo am vazut o femeie in apa care statea in apa deaproape o ora.Apoi am vazuto ca sa bagat cu capul in apa si dupa nu am mai vazuto!Nuj daca era o sirena dar e ciudat....
Scris de andreea
82. 21-02-2010 12:59
sirene
Buna numele meu e Andreea si am fost in vacanta in America.Apoi m-am gandit sa ma duc pe plaja din America,acolo am vazut o femeie in apa care statea in apa deaproape o ora.Apoi am vazuto ca sa bagat cu capul in apa si dupa nu am mai vazuto!Nuj daca era o sirena dar e ciudat....
Scris de andreea
83. 16-02-2010 17:43
sirene
daca stie cineva cum sa ma transform in sirena sa imi trimita un mesaj pe id-ul Această adresă e-mail este protejată împotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina.
Scris de alexandra
84. 24-01-2010 11:23
scris de dany
stiu ca nu exista sirene dar acolo in mare exista o sirena sau mai multe? :) :) :) 8) 8) 8) 8) :roll :roll :roll  
papa
Scris de danadany11
85. 31-12-2009 10:59
lunile pline pe 2010
vad ca multe va doriti sa deveniti sirene si sa stiti cand e luna plina so , va fac o favoare -ianuarie 30 ora 6.18  
 
februarie 28 ora 16.38  
martie 30 ora 2.25 
aprilie 28 ora 12.18 
mai 27 ora 23.07 
iunie 26 ora 11.30 
iulie 26 ora 1.37 
august 24 ora 17.05 
septembrie 23 ora 09.17 
octombrie 21 ora 17.27 
decembrie 21 ora 02.13 
 
am gasit undeva o ''vraja'' cum sa deveniti sirene dar fara puteri. Nu stiu daca-i adevarata la mizul noptii te uzi pe mini si picioare si fata in timp ce spui ca vrei sa fii o sirena . Mama ta sau bunica iti va da apoi o mana de urzici cu putin ulei de trandafiri si roua cu care te vei stropi . la 2 te culci , iar adua zi te vei trezi cu o coada minunata de sirena
Scris de Cleopatra
86. 30-12-2009 00:55
pt Diana
uite imi pare rau sa izi zik ..Diana dar sa devii o sirena nu se poate ....doar in vise ... :p :roll
Scris de jimminalif
87. 25-12-2009 16:25
sirene
Salut ma numesc Diana eu cred in sirene.Dar nu ne se primeste cu paharul in mina,am incercat dar nu mi s-a primit.Daca stiti va roooog frumos scrietimi riteta,daca stiti.Ma va roooog zicetimi adevarul ca minciunile numi plac.
Scris de Tomcisin Diana
88. 22-12-2009 18:53
Cristina Elena
va roggggggg frumos imi puteti zice cand e luna plina plssssssssssssss va rog frumooosss pentruca vreau sa fiu sirena : :sigh :cry daca vreti sa fiti sirena faceti cum va spun luati un pahar cu apa il puneti in directia luni dupa acea va uitati 3 minute la luna dupaia atingegi apa si in urmatoarea zi va udati cu apa si in loc de picioare veti avea o coada frumoasa daca nu ma credeti scrieti asa pe internet cum pot deveni o sirena o sa vedeti ca asa scrie si o sa imi multumiti intro zi pe mine ma cheama Vilcan Cristina Elena si am 8 ani pe mine nu ma interesiaza nu mai sirenele imi plac la nebunie sitiu ca vam mai spus dar imi ziceti cand e luna plina va rog vvvvvvvvvvvvvvvvvaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa roogg frumos daca stiti sa imi ziceti sper ca o sa stiti :grin :grin :grin :grin :grin :grin :grin :grin :grin :) :) :) :)
Scris de Vilcan Cristina Elena
89. 03-10-2009 21:05
sirenele is marfa
:cry :cry :cry :cry :cry :cry :cry :cry :cry :cry :cry :cry :cry :cry :cry :cry :cry :cry :cry :cry :? :? :? :? :? :? :? :? :? :? :? :? :? :? :? :? :? :? :? :sigh :sigh :sigh :sigh :sigh :sigh :sigh :sigh :sigh :sigh :sigh :sigh :sigh :sigh cand e luna plina ?ca vreu sa ma fac sirena
Scris de super tare
90. 03-10-2009 21:01
sirenele is marfa
cand e luna plina? ca vreu sa ma fac sirena :cry :sigh :?
Scris de super tare
91. 11-09-2009 22:43
luna plina
citeodata sa te uiti pe cer si vei sti cind e luna plina
Scris de ana
92. 11-09-2009 22:40
dorinte
am incescat multe moduri dar unu mi sa primit am cumparat reviste cu niste dorinte de a mele si am taiat imaginile cu dorintele ilustrate si leam lipit cu lipici ma uitam la imaginile acelea in fiecare zi pina nu sau inplinit :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :grin :grin :grin :grin :grin :grin :grin :grin :roll :roll :roll :roll :roll :roll mai e un mod sa ii spui apei si se va inplini cu timpul daca crezi in magie ea se va inplini
Scris de ana
93. 11-09-2009 20:02
sirene
cand e luna plina :cry
Scris de andreea bucecea
94. 09-09-2009 20:41
proaste sunteti
doamne ce copkiilashi proshti :zzz creshteti fratilor...o sa ajungeti sa nu va faceti baie ca va cresc draci pe piele=)) ce copiii prosti doamneeee cum reusiti sa traiti in prostie????
Scris de fishdick
95. 07-09-2009 21:15
devii o sirena sau nu
eu am sa incerc de seara si eu cred in sirene
Scris de iasmina
96. 07-09-2009 15:40
sirena cu toate trei puterile h2o
de foarte multe ori m-am uitat la luna plina si mis-a intamplat un lucru minunat:am reusit sa controlez vantul
Scris de alex22011997
97. 02-09-2009 18:58
marjoritatea cred in sirene
dupa cum vad marjoritatea fetelor cred in sirene defapt si eu cred si la fel si prietenele mele am citit chestia cu paharu si sa va spun ca nu prea cred in ea dar ma stradui pentru prietenele mele ca imi sunt foarte apropiate la fel ca si parinntii am vazut si serialul h20 si mias dori sa am puterile alea serios dar nustiu cum daca stie cineva ma gaseste pe emailul Această adresă e-mail este protejată împotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizualiza pagina. :grin :) 8)
Scris de rincikk
98. 20-08-2009 20:06
prostii
Mai,mai ,mai...eu asa ceva nu am mai auzit.... :grin !!!!!mai ,copilasilor,nu va mai uita-ti atat de mult la desene animate!!!!!!!!si eu sunt fata,am 12 ani...dar nu cred in asemenea prostii...auzi le ei...sirene...mai lasati-ma odata!!!!!!!!!
Scris de alexandra
99. 13-08-2009 13:03
Intrebare
Am o intrebare...care esti sirena :) pe unde te pishi tu :) ? si cum respiri u sub apa? ai branhii in loc de plamani :) ? :grin :grin :grin :grin :zzz :p :zzz
Scris de Irina
100. 13-08-2009 12:59
apa
Nu mai incercati cu paharul cu apa ca nu merge, incercati cu paharul cu vodka, poate va treziti la realitate :)) va transformati in vii si va reveniti :)) :grin :grin :grin :p :roll :roll
Scris de Irina



Alte articole scrise de acelaşi autor:


 
Arhiva 2009
 
SC Dramiral Media Group SRL.